Klub SP2PUT

Akademicki Klub Krótkofalowców UTP w Bydgoszczy

6-Paź-2017

Podsumowanie wczorajszej aktywności Akademickiej Sieci Łączności Kryzysowej

W związku z dynamicznie rozwijającą się sytuacją pogodową na terenie kraju postanowiliśmy przyłączyć się do działań SP EmCom.

O godzinie 17:10 czasu lokalnego w paśmie 80 metrów stacja sztabowa naszej sieci przekazała raport pogodowy do stacji Net Control.

O godzinie 17:30 czasu lokalnego został ogłoszony podwyższony stan gotowości ASŁK, a stacje naszej sieci miały zadanie prowadzić nasłuch na częstotliwościach 145.525MHz, 144.950MHz oraz 145.500MHz.

Stacja sztabowa ASŁK utrzymywała także kontakt radiowy z Inowrocławskim Klubem Łączności Kryzysowej EmCom Kujawy, wymieniając raporty o stanie pogody.

W czasie wczorajszych działań testowaliśmy system alarmowania za pomocą komunikatów APRS, wysyłanych wyłącznie drogą radiową za pomocą stacji pogodowej SR2WX. Dzięki autorowi tego systemu – Andrzejowi SQ2FRB, wkrótce będziemy mieć możliwość generowania również głosowych komunikatów alarmowych na potrzeby funkcjonowania łączności kryzysowej.

W czasie radiowej aktywności, nasza Klubowiczka Sylwia prowadziła łączności w paśmie 2 metrów, które były znakomitym treningiem przed jej dzisiejszym egzaminem, który oczywiście zdała – Serdeczne Gratulacje !

Dziękuję Marcinowi SQ2DR pracującemu z terenu, za zgłoszenie się w paśmie 2 metrów podczas ulewy oraz za nocną wizytę w klubie.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy aktywnie angażowali się w nasze wczorajsze działania!

Koordynator ASŁK Grzegorz SQ2RBY

Opublikowano w dziale: Akademicka Sieć Łączności Kryzysowej, Komunikaty dla Klubowiczów

Komentuj

Musisz być zalogowany aby komentować.